Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Kilka słów o targach ENERGETAB 2016 - komentarze wystawców

 Redakcja  |  14.09.2016
Na zdjęciu: dr inż. Piotr Szymczak (SEP), Urszula Kacperska (Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT SA), Jakub Lelito (ComAp a.s.), Przemysław Maliszewski (Delta Power Sp. z o.o.) i dr hab. inż Andrzej Nowakowski (Instytutu Tele- i Radiotechniczny).
Na zdjęciu: dr inż. Piotr Szymczak (SEP), Urszula Kacperska (Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT SA), Jakub Lelito (ComAp a.s.), Przemysław Maliszewski (Delta Power Sp. z o.o.) i dr hab. inż Andrzej Nowakowski (Instytutu Tele- i Radiotechniczny).
KK

Targi ENERGETAB tętnią życiem - namioty, stoiska, targowe alejki, stanowiska ekspozycji zewnętrznej wypełnia gwar rozmów biznesowych i towarzyskich. W salach trwają konferencje i prezentacje. Tradycyjnie, zapytaliśmy kilku wystawców, co sądzą o tegorocznej edycji oraz z czym przyjechali do Bielska-Białej.

Dr inż. Piotr Szymczak – Prezes SEP

Stowarzyszenie Elektryków Polskich ma dziś 97 lat. Pragniemy wrócić do „korzeni” naszego Stowarzyszenia, gdy założyciele SEP – w głównej mierze właściciele firm przemysłowych, powołali naszą Organizację. Jako największe Stowarzyszenie liczące ponad 24 000 członków, nawiązując do myśli Cypriana Kamila Norwida „Żeby mierzyć drogę przyszłą, trzeba pomnieć, skąd się wyszło”, podejmujemy nową inicjatywę – powołanie Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP. Spotkanie inicjatywne odbyło się drugiego dnia targów ENERGETAB.

Przeczytaj także: Ustawa wiatrakowa, czyli czego powinniśmy się spodziewać?

Urszula Kacperska – kierownik Działu Handlowego Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT SA

Mimo pewnego zachwiania na rynku inwestycji na targach ENERGETAB jest duży ruch i zainteresowanie odwiedzających, co świadczy o planach rozwojowych firm energetycznych. Targi są okazją do zaprezentowania w mniej oficjalnej atmosferze najnowszych rozwiązań ukierunkowanych na energooszczędność. Aktualnie ze względu na dotacje unijne dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje w infrastrukturę trakcji kolejowej i tramwajowej. Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie niskonapięciowe silniki trójfazowe o mocy znamionowej 7,5–375 kW muszą mieć klasę sprawności co najmniej IE3 lub gdy wyposażone są w elektroniczną regulację prędkości (VSD), muszą mieć klasę sprawności co najmniej IE2 zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 640/2009.

Jakub Lelito – Sales Manager for Poland ComAp a.s.

Podczas targów ENERGETAB pragniemy spotkać się z naszymi klientami oraz mieć pierwszy kontakt z nowymi. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB to największe targi energetyczne w Polsce. Cieszą się wielką popularnością, o czym świadczy frekwencja odwiedzających. Jest to niezwykłe zjawisko, gdyż infrastruktura wymaga jeszcze polepszenia – jak jest pogoda, to jest bardzo ciepło w namiotach, zaś gdy pada, to tworzy się błoto uniemożliwiające wyjechanie z parkingu. Sądzę, że otoczenie Bielska-Białej – pobliskie góry przyciągają uczestników i sprzyjają kontaktom biznesowym.

Zobacz również: Inteligentne zarządzanie energią w kontekście nowych wyzwań energetycznych - komentarz eksperta

Przemysław Maliszewski – Prezes Zarządu Delta Power Sp. z o.o.

W tym roku na targach ENERGETAB dostępnych jest więcej nowych produktów, stąd te ekspozycje są ciekawe do odwiedzenia. Możemy zobaczyć dynamiczny zasilacz UPS, który jest nowością na naszym rynku. Inną ciekawostką jest agregat lotniskowy służący do zasilania samolotów praktycznie na wszystkich lotniskach, który ma na wyjściu dwa napięcia 400 Hz prądu zmiennego oraz 28 V prądu stałego. Urządzenie to było testowane między innymi na Lotnisku Okęcie i uzyskało bardzo dobrą opinię. Dobra pogoda sprzyja zwiedzaniu stoisk plenerowych, gdzie można zobaczyć prawdziwe urządzenia, a nie tylko ich makiety.

Sprawdź szczegóły: Wzrost cen energii jest nieunikniony - komentarz eksperta

Dr hab. inż Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. badawczo-rozwojowych Instytutu Tele- i Radiotechnicznego

Targi ENERGETAB są dla Instytutu najważniejszym wydarzeniem roku. To tu od ponad 25 lat nawiązujemy kontakty z przemysłem, które owocują szeregiem nowych opracowań. To okazja do prezentacji nowych produktów, czego przykładem jest rodzina modułowych sterowników Smart Grid, które umożliwiają monitorowanie sieci i stacji elektroenergetycznych, w tym zwarć i zarządzanie energią na poziomie odbiorcy końcowego. Ciekawostką jest też system do kontroli sprawności instalacji fotowoltaicznych. W tym roku zmieniliśmy konwencję uczestnictwa w targach i oprócz stoiska zorganizowaliśmy konferencję naukowo-techniczną „Smart Grid – technologie i rozwiązania dla energetyki”. Udało się zgromadzić wielu czołowych producentów rozdzielnic, którzy z ITR prowadzili projekty rozwojowe i namówić ich do prezentacji tych wyników na wspólnym forum.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zerwij z rozmazanymi etykietami - trwałe oznaczenia kabli i aparatur » »
Oznaczenie kabli i przewodów elektrycznych

Oznacznik powinien umożliwić identyfikację komponentów systemu i dostarczać informacje na temat instalacji przez wiele kolejnych lat (...) czytaj dalej »


Złącza do podłączenia silnika - przejrzyste i oszczędzające miejsce »

Jaki osprzęt instalacyjny do nowoczesnych wnętrz?

Jak podłączyć silnik elektryczny Jakie włączniki do nowoczesnych wnętrz
Oszczędność miejsca z jednej strony, przejrzystość i funkcjonalność z drugiej - takie są dziś wymagania... czytaj dalej » Świeże pomysły łączące wysmakowaną awangardę i nowoczesność charakteryzujący współczesne wnętrza... (...) czytaj dalej »

Jak skomunikować wszystkie urządzenia na obiekcie w jednej sieci?

komunikacja urządzeń w sieci W systemach energetyki i zasilania z roku na rok coraz więcej można znaleźć urządzeń mających interfejsy komunikacyjne...  czytaj dalej »


Czy Przemysł 4.0 zmieni cyfrowy świat » Poznaj rozwiązania zasilania światowej klasy »
Przemysł 4.0 - cyfrowy świat Jaki UPS do wrażliwych odbiorników
Cyfryzacja przemysłu oraz rynku elektroenergetycznego staje się faktem i wiele wskazuje na to, że (…) czytaj dalej »
Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów (...) czytaj dalej»

Zobacz produkty dedykowane energii odnawialnej »

energia odnawialna Świat potrzebuje energii odnawialnej, a NKT uważa, że przyjęcie swojej części odpowiedzialności to naturalny krok(...) czytaj dalej »


   
Nowoczesne systemy napędowe
i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
12/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Straty mocy w układach wyposażonych w filtry aktywne
  • - Krajowe uwarunkowania efektywności energetycznej
Zobacz szczegóły
Absolutne enkodery magnetyczne  do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Absolutne enkodery magnetyczne do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji wałka lub...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl