Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tam, gdzie bije serce energetyki! - uroczyste otwarcie targów ENERGETAB 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  13.09.2016
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
BB

„Wszystko zależy od energii!” – słowa te idealnie podsumowują uroczyste otwarcie targów ENERGETAB, jak i samo wydarzenie. Ze szczytami Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego w tle, wystawcy i goście wydarzenia zdobywali „energetyczne szczyty” prezentując i oglądając osiągnięcia branży elektroenergetycznej. Bielsko Biała kolejny raz udowodniła, że to właśnie tu bije serce polskiej i światowej energetyki.

Uroczystego otwarcia 29. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB dokonali przedstawiciele organizatora, społeczności miasta, świata polityki, nauki i biznesu. Gości targów powitał Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ZIAD Bielsko-Biała S.A. – Janusz Kisiel. W powitaniu wziął również udział Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, podkreślający znaczenie wydarzenia dla miasta i regionu. Rolę imprezy w rozwoju polskiej branży elektroenergetycznej zaznaczył w swojej części przemówienia Prezes Zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich – dr inż. Piotr Szymczak, do czego nawiązał również doradca ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w resorcie energii – Edward Słoma.

Zobacz także: IV odsłona Vademecum elektro.info - premiera na targach ENERGETAB!

Znaczenie targów potwierdzili w swych słowach także Marian Bosowski – zastępca Dyrektora Generalnego Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, oraz Zbigniew Winkiel – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego. Z myślą o dalszym rozwoju Bielska Białej jako miasta przyszłości energetyki, Wojciech Kuczyński, dyrektor marketingu i członek zarządu firmy Elektrum, przekazał na ręce prezydenta miasta – stację ładowania pojazdów elektrycznych.

- Firma Elektrum debiutuje na tegorocznych targach ENERGETAB stacją do ładowania pojazdów elektrycznych, stanowiącym element oferty dedykowanej miastom przyszłości. Wierzymy bowiem, iż niebawem będziemy poruszali się właśnie takimi samochodami. Pierwszy egzemplarz naszej stacji „obrandowaliśmy” Bielsko Białą - jest ozdobiony rysunkami charakterystycznych zabytków miasta, co stanowi ukłon wobec Bielska, które jest miastem przyszłości, goszczącym największe targi energetyczne w Europie. Mamy nadzieję, że – wizualnie i estetycznie dostosowana do ekspozycji w przestrzeni miejskiej, wkomponuje się ona w lokalne otoczenie i że kolejne stacje, których implementację planujemy w innych miastach, będą coraz powszechniej używane w związku z rosnącym zainteresowaniem elektrycznymi samochodami - powiedział Wojciech Kuczyński.

Powitanie podsumował, a targi ENERGETAB oficjalnie otworzył prezydent miasta Bielsko Biała – Jacek Krywult, który wspólnie z pozostałymi mówcami dokonał uroczystego przecięcia biało-czerwonej wstęgi.

Bielsko Biała, zlokalizowana w pięknej scenerii Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, utożsamiana z ikonami polskiej animacji – Bolkiem i Lolkiem (których postaci powstały w Studiu Filmów Rysunkowych) czy kultową w środowisku miłośników gór gondolową kolejką linową „Szyndzielnia”, dzięki targom ENERGETAB stała się również centrum nie tylko polskiej, ale i światowej energetyki. Co roku, podczas kolejnych edycji imprezy przyciąga coraz liczniejszych przedstawicieli branży: fachowców i majsterkowiczów, przez producentów i dystrybutorów, po ludzi świata nauki, polityki i biznesu związanych z tym sektorem przemysłu, bezpieczeństwem energetycznym i niezawodnością dostaw energii, w tym odnawialnymi źródłami energii.

Przeczytaj także: O energetyce na Forum Ekononomicznym w Krynicy

Pierwsze edycje targów ENERGETAB miały charakter lokalny, jednak tworzone przez ludzi z pasją, angażujących się w ich organizację nie tylko zawodowo, ale i całym sercem, z każdym kolejnym rokiem zdobywały prestiż, stając się wydarzeniem wpisującym się na stałe w branżowy kalendarz, a obecnie – jedną z największych targowych imprez elektroenergetycznych w Europie. Choć zauważalne tendencje wskazują na spadek zainteresowania targami jako formą promocji i komunikacji, ENERGTAB rozwija się z każdym rokiem. Potwierdza to rosnące zainteresowanie wystawców, liczba gości i poziom merytoryczny – widoczny tak na stoiskach, jak i podczas wykładów, seminariów i prezentacji. Sprzyja temu znaczenie samego sektora energetycznego – kluczowego dla polskiej gospodarki, czego efektem było utworzenie w grudniu ubiegłego roku Ministerstwa Energii jako osobnego resortu. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak czyścić i konserwować urządzenia elektryczne pod napięciem?

czyszczenie urządzeń pod napięciem Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Nowe wtykowe złącza silnoprądowe przystosowane do podłączania mobilnych zespołów prądotwórczych do rozdzielnic nn»

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Złącza silnoprądowe wtykowe Rola miedzi w energetyce słonecznej
Wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury z kolorowymi oznaczeniami i znacznikami kodowymi uniemożliwiającymi błędne połączenie(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej »

Kamera termowizyjna przy badaniu sieci elektrycznej Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych - jakie mogą mieć funkcjonalności»

Licznik zużycia energii elektrycznej - na jakie parametry zwrócić uwagę?

miejska stacja ładowania Liczniki energii elektrycznej
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Rozwój technologii przemysłowych oraz rozwój budownictwa powodują coraz większe zapotrzebowanie na moc (...) czytam dalej »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »
Magazyny energi w polsce

Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków... czytam dalej »


Co się stało z tymi kablami?»

Jakie bezpieczniki wybrać do projektu?

Plątanina kabli  jak sobie z nią poradzić Bezpieczniki siba
Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym zwiększając koszty ... czytam dalej » "Okazało się, że bezpiecznik przegrzał się, ponieważ zamontowano go w miejscu gdzie nie miał wystarczającego chłodzenia. Byliśmy w stanie znaleźć rozwiązanie tego problemu - także (...) czytam dalej»

Bezpłatne ebooki dla elektryków i nie tylko !
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Darmowe ebooki i poradniki: projektowanie, budowa, osprzęt... (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne urządzenia rozdzielcze zwiększające bezpieczeństwo pracy
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl