Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tam, gdzie bije serce energetyki! - uroczyste otwarcie targów ENERGETAB 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  13.09.2016
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
BB

„Wszystko zależy od energii!” – słowa te idealnie podsumowują uroczyste otwarcie targów ENERGETAB, jak i samo wydarzenie. Ze szczytami Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego w tle, wystawcy i goście wydarzenia zdobywali „energetyczne szczyty” prezentując i oglądając osiągnięcia branży elektroenergetycznej. Bielsko Biała kolejny raz udowodniła, że to właśnie tu bije serce polskiej i światowej energetyki.

Uroczystego otwarcia 29. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB dokonali przedstawiciele organizatora, społeczności miasta, świata polityki, nauki i biznesu. Gości targów powitał Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ZIAD Bielsko-Biała S.A. – Janusz Kisiel. W powitaniu wziął również udział Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, podkreślający znaczenie wydarzenia dla miasta i regionu. Rolę imprezy w rozwoju polskiej branży elektroenergetycznej zaznaczył w swojej części przemówienia Prezes Zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich – dr inż. Piotr Szymczak, do czego nawiązał również doradca ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w resorcie energii – Edward Słoma.

Zobacz także: IV odsłona Vademecum elektro.info - premiera na targach ENERGETAB!

Znaczenie targów potwierdzili w swych słowach także Marian Bosowski – zastępca Dyrektora Generalnego Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, oraz Zbigniew Winkiel – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego. Z myślą o dalszym rozwoju Bielska Białej jako miasta przyszłości energetyki, Wojciech Kuczyński, dyrektor marketingu i członek zarządu firmy Elektrum, przekazał na ręce prezydenta miasta – stację ładowania pojazdów elektrycznych.

- Firma Elektrum debiutuje na tegorocznych targach ENERGETAB stacją do ładowania pojazdów elektrycznych, stanowiącym element oferty dedykowanej miastom przyszłości. Wierzymy bowiem, iż niebawem będziemy poruszali się właśnie takimi samochodami. Pierwszy egzemplarz naszej stacji „obrandowaliśmy” Bielsko Białą - jest ozdobiony rysunkami charakterystycznych zabytków miasta, co stanowi ukłon wobec Bielska, które jest miastem przyszłości, goszczącym największe targi energetyczne w Europie. Mamy nadzieję, że – wizualnie i estetycznie dostosowana do ekspozycji w przestrzeni miejskiej, wkomponuje się ona w lokalne otoczenie i że kolejne stacje, których implementację planujemy w innych miastach, będą coraz powszechniej używane w związku z rosnącym zainteresowaniem elektrycznymi samochodami - powiedział Wojciech Kuczyński.

Powitanie podsumował, a targi ENERGETAB oficjalnie otworzył prezydent miasta Bielsko Biała – Jacek Krywult, który wspólnie z pozostałymi mówcami dokonał uroczystego przecięcia biało-czerwonej wstęgi.

Bielsko Biała, zlokalizowana w pięknej scenerii Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, utożsamiana z ikonami polskiej animacji – Bolkiem i Lolkiem (których postaci powstały w Studiu Filmów Rysunkowych) czy kultową w środowisku miłośników gór gondolową kolejką linową „Szyndzielnia”, dzięki targom ENERGETAB stała się również centrum nie tylko polskiej, ale i światowej energetyki. Co roku, podczas kolejnych edycji imprezy przyciąga coraz liczniejszych przedstawicieli branży: fachowców i majsterkowiczów, przez producentów i dystrybutorów, po ludzi świata nauki, polityki i biznesu związanych z tym sektorem przemysłu, bezpieczeństwem energetycznym i niezawodnością dostaw energii, w tym odnawialnymi źródłami energii.

Przeczytaj także: O energetyce na Forum Ekononomicznym w Krynicy

Pierwsze edycje targów ENERGETAB miały charakter lokalny, jednak tworzone przez ludzi z pasją, angażujących się w ich organizację nie tylko zawodowo, ale i całym sercem, z każdym kolejnym rokiem zdobywały prestiż, stając się wydarzeniem wpisującym się na stałe w branżowy kalendarz, a obecnie – jedną z największych targowych imprez elektroenergetycznych w Europie. Choć zauważalne tendencje wskazują na spadek zainteresowania targami jako formą promocji i komunikacji, ENERGTAB rozwija się z każdym rokiem. Potwierdza to rosnące zainteresowanie wystawców, liczba gości i poziom merytoryczny – widoczny tak na stoiskach, jak i podczas wykładów, seminariów i prezentacji. Sprzyja temu znaczenie samego sektora energetycznego – kluczowego dla polskiej gospodarki, czego efektem było utworzenie w grudniu ubiegłego roku Ministerstwa Energii jako osobnego resortu. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zerwij z rozmazanymi etykietami - trwałe oznaczenia kabli i aparatur » »
Oznaczenie kabli i przewodów elektrycznych

Oznacznik powinien umożliwić identyfikację komponentów systemu i dostarczać informacje na temat instalacji przez wiele kolejnych lat (...) czytaj dalej »


Złącza do podłączenia silnika - przejrzyste i oszczędzające miejsce »

Jaki osprzęt instalacyjny do nowoczesnych wnętrz?

Jak podłączyć silnik elektryczny Jakie włączniki do nowoczesnych wnętrz
Oszczędność miejsca z jednej strony, przejrzystość i funkcjonalność z drugiej - takie są dziś wymagania... czytaj dalej » Świeże pomysły łączące wysmakowaną awangardę i nowoczesność charakteryzujący współczesne wnętrza... (...) czytaj dalej »

Jak skomunikować wszystkie urządzenia na obiekcie w jednej sieci?

komunikacja urządzeń w sieci W systemach energetyki i zasilania z roku na rok coraz więcej można znaleźć urządzeń mających interfejsy komunikacyjne...  czytaj dalej »


Czy Przemysł 4.0 zmieni cyfrowy świat » Poznaj rozwiązania zasilania światowej klasy »
Przemysł 4.0 - cyfrowy świat Jaki UPS do wrażliwych odbiorników
Cyfryzacja przemysłu oraz rynku elektroenergetycznego staje się faktem i wiele wskazuje na to, że (…) czytaj dalej »
Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów (...) czytaj dalej»

Zobacz produkty dedykowane energii odnawialnej »

energia odnawialna Świat potrzebuje energii odnawialnej, a NKT uważa, że przyjęcie swojej części odpowiedzialności to naturalny krok(...) czytaj dalej »


   
Nowoczesne systemy napędowe
i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
12/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Straty mocy w układach wyposażonych w filtry aktywne
  • - Krajowe uwarunkowania efektywności energetycznej
Zobacz szczegóły
Absolutne enkodery magnetyczne  do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Absolutne enkodery magnetyczne do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji wałka lub...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl