Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tam, gdzie bije serce energetyki! - uroczyste otwarcie targów ENERGETAB 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  13.09.2016
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
BB

„Wszystko zależy od energii!” – słowa te idealnie podsumowują uroczyste otwarcie targów ENERGETAB, jak i samo wydarzenie. Ze szczytami Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego w tle, wystawcy i goście wydarzenia zdobywali „energetyczne szczyty” prezentując i oglądając osiągnięcia branży elektroenergetycznej. Bielsko Biała kolejny raz udowodniła, że to właśnie tu bije serce polskiej i światowej energetyki.

Uroczystego otwarcia 29. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB dokonali przedstawiciele organizatora, społeczności miasta, świata polityki, nauki i biznesu. Gości targów powitał Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ZIAD Bielsko-Biała S.A. – Janusz Kisiel. W powitaniu wziął również udział Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, podkreślający znaczenie wydarzenia dla miasta i regionu. Rolę imprezy w rozwoju polskiej branży elektroenergetycznej zaznaczył w swojej części przemówienia Prezes Zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich – dr inż. Piotr Szymczak, do czego nawiązał również doradca ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w resorcie energii – Edward Słoma.

Zobacz także: IV odsłona Vademecum elektro.info - premiera na targach ENERGETAB!

Znaczenie targów potwierdzili w swych słowach także Marian Bosowski – zastępca Dyrektora Generalnego Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, oraz Zbigniew Winkiel – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego. Z myślą o dalszym rozwoju Bielska Białej jako miasta przyszłości energetyki, Wojciech Kuczyński, dyrektor marketingu i członek zarządu firmy Elektrum, przekazał na ręce prezydenta miasta – stację ładowania pojazdów elektrycznych.

- Firma Elektrum debiutuje na tegorocznych targach ENERGETAB stacją do ładowania pojazdów elektrycznych, stanowiącym element oferty dedykowanej miastom przyszłości. Wierzymy bowiem, iż niebawem będziemy poruszali się właśnie takimi samochodami. Pierwszy egzemplarz naszej stacji „obrandowaliśmy” Bielsko Białą - jest ozdobiony rysunkami charakterystycznych zabytków miasta, co stanowi ukłon wobec Bielska, które jest miastem przyszłości, goszczącym największe targi energetyczne w Europie. Mamy nadzieję, że – wizualnie i estetycznie dostosowana do ekspozycji w przestrzeni miejskiej, wkomponuje się ona w lokalne otoczenie i że kolejne stacje, których implementację planujemy w innych miastach, będą coraz powszechniej używane w związku z rosnącym zainteresowaniem elektrycznymi samochodami - powiedział Wojciech Kuczyński.

Powitanie podsumował, a targi ENERGETAB oficjalnie otworzył prezydent miasta Bielsko Biała – Jacek Krywult, który wspólnie z pozostałymi mówcami dokonał uroczystego przecięcia biało-czerwonej wstęgi.

Bielsko Biała, zlokalizowana w pięknej scenerii Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, utożsamiana z ikonami polskiej animacji – Bolkiem i Lolkiem (których postaci powstały w Studiu Filmów Rysunkowych) czy kultową w środowisku miłośników gór gondolową kolejką linową „Szyndzielnia”, dzięki targom ENERGETAB stała się również centrum nie tylko polskiej, ale i światowej energetyki. Co roku, podczas kolejnych edycji imprezy przyciąga coraz liczniejszych przedstawicieli branży: fachowców i majsterkowiczów, przez producentów i dystrybutorów, po ludzi świata nauki, polityki i biznesu związanych z tym sektorem przemysłu, bezpieczeństwem energetycznym i niezawodnością dostaw energii, w tym odnawialnymi źródłami energii.

Przeczytaj także: O energetyce na Forum Ekononomicznym w Krynicy

Pierwsze edycje targów ENERGETAB miały charakter lokalny, jednak tworzone przez ludzi z pasją, angażujących się w ich organizację nie tylko zawodowo, ale i całym sercem, z każdym kolejnym rokiem zdobywały prestiż, stając się wydarzeniem wpisującym się na stałe w branżowy kalendarz, a obecnie – jedną z największych targowych imprez elektroenergetycznych w Europie. Choć zauważalne tendencje wskazują na spadek zainteresowania targami jako formą promocji i komunikacji, ENERGTAB rozwija się z każdym rokiem. Potwierdza to rosnące zainteresowanie wystawców, liczba gości i poziom merytoryczny – widoczny tak na stoiskach, jak i podczas wykładów, seminariów i prezentacji. Sprzyja temu znaczenie samego sektora energetycznego – kluczowego dla polskiej gospodarki, czego efektem było utworzenie w grudniu ubiegłego roku Ministerstwa Energii jako osobnego resortu. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zdobądź certyfikat i uprawnienia » Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego Grupa 1 – Elektroenergetyczna, Kategoria E i D

Kurs kwalifikacyjny Grupa 1 elektroenergetyczna Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Normy na urządzenia zasilające a ups-y kompensacyjne »
Upsy kompensacyjne

Wymagania dotyczące jakości dostarczanej energii poza zakresem zmian napięcia i częstotliwości sprowadzają (...) czytam dalej »


Ładowarka samochodów elektrycznych w domowym garażu »

Zalety i funkcje ładowarek podtynkowych »

ładowarka samochodu elektrycznego ładowarki podtynkowe
Najwyższe standardy produkcji zapewniają możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz, a jego obudowa odporna jest na wszelkie warunki atmosferyczne.... czytam dalej » Już nie musisz szukać wolnego przewodu, ponieważ punkt ładowania znajduje się zawsze w tym samym miejscu i jest gotowy do naładowania Twojego (...) czytam dalej »

Zalety modułowych rozdzielnic nn »
rozdzielnice modułowe

Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia... czytaj dalej »


Czy naprawdę warto? - Nowa seria ograniczników przepięć » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Ograniczniki przepięć Pomiar za pomocą termowizji
Szeregowe połączenie iskierników w stosunku do warystora powoduje, że ograniczniki typu 1, 2 w czasie normalnej pracy (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie wybrać agregaty prądotwórcze »
Agregaty prądotwórcze - jakie wybrać

Niezawodne zasilanie i rozdział energii elektrycznej, doświadczona obsługa techniczna to... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
4/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasady i kryteria doboru wyłączników różnicowoprądowych do selektywnej współpracy
  • - Projekt instalacji piorunochronnej budynku hali produkcyjnej
Zobacz szczegóły
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl