Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tam, gdzie bije serce energetyki! - uroczyste otwarcie targów ENERGETAB 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  13.09.2016
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
Stoisko elektro.info (K15) na targach ENERGETAB.
BB

„Wszystko zależy od energii!” – słowa te idealnie podsumowują uroczyste otwarcie targów ENERGETAB, jak i samo wydarzenie. Ze szczytami Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego w tle, wystawcy i goście wydarzenia zdobywali „energetyczne szczyty” prezentując i oglądając osiągnięcia branży elektroenergetycznej. Bielsko Biała kolejny raz udowodniła, że to właśnie tu bije serce polskiej i światowej energetyki.

Uroczystego otwarcia 29. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB dokonali przedstawiciele organizatora, społeczności miasta, świata polityki, nauki i biznesu. Gości targów powitał Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ZIAD Bielsko-Biała S.A. – Janusz Kisiel. W powitaniu wziął również udział Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, podkreślający znaczenie wydarzenia dla miasta i regionu. Rolę imprezy w rozwoju polskiej branży elektroenergetycznej zaznaczył w swojej części przemówienia Prezes Zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich – dr inż. Piotr Szymczak, do czego nawiązał również doradca ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w resorcie energii – Edward Słoma.

Zobacz także: IV odsłona Vademecum elektro.info - premiera na targach ENERGETAB!

Znaczenie targów potwierdzili w swych słowach także Marian Bosowski – zastępca Dyrektora Generalnego Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, oraz Zbigniew Winkiel – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego. Z myślą o dalszym rozwoju Bielska Białej jako miasta przyszłości energetyki, Wojciech Kuczyński, dyrektor marketingu i członek zarządu firmy Elektrum, przekazał na ręce prezydenta miasta – stację ładowania pojazdów elektrycznych.

- Firma Elektrum debiutuje na tegorocznych targach ENERGETAB stacją do ładowania pojazdów elektrycznych, stanowiącym element oferty dedykowanej miastom przyszłości. Wierzymy bowiem, iż niebawem będziemy poruszali się właśnie takimi samochodami. Pierwszy egzemplarz naszej stacji „obrandowaliśmy” Bielsko Białą - jest ozdobiony rysunkami charakterystycznych zabytków miasta, co stanowi ukłon wobec Bielska, które jest miastem przyszłości, goszczącym największe targi energetyczne w Europie. Mamy nadzieję, że – wizualnie i estetycznie dostosowana do ekspozycji w przestrzeni miejskiej, wkomponuje się ona w lokalne otoczenie i że kolejne stacje, których implementację planujemy w innych miastach, będą coraz powszechniej używane w związku z rosnącym zainteresowaniem elektrycznymi samochodami - powiedział Wojciech Kuczyński.

Powitanie podsumował, a targi ENERGETAB oficjalnie otworzył prezydent miasta Bielsko Biała – Jacek Krywult, który wspólnie z pozostałymi mówcami dokonał uroczystego przecięcia biało-czerwonej wstęgi.

Bielsko Biała, zlokalizowana w pięknej scenerii Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, utożsamiana z ikonami polskiej animacji – Bolkiem i Lolkiem (których postaci powstały w Studiu Filmów Rysunkowych) czy kultową w środowisku miłośników gór gondolową kolejką linową „Szyndzielnia”, dzięki targom ENERGETAB stała się również centrum nie tylko polskiej, ale i światowej energetyki. Co roku, podczas kolejnych edycji imprezy przyciąga coraz liczniejszych przedstawicieli branży: fachowców i majsterkowiczów, przez producentów i dystrybutorów, po ludzi świata nauki, polityki i biznesu związanych z tym sektorem przemysłu, bezpieczeństwem energetycznym i niezawodnością dostaw energii, w tym odnawialnymi źródłami energii.

Przeczytaj także: O energetyce na Forum Ekononomicznym w Krynicy

Pierwsze edycje targów ENERGETAB miały charakter lokalny, jednak tworzone przez ludzi z pasją, angażujących się w ich organizację nie tylko zawodowo, ale i całym sercem, z każdym kolejnym rokiem zdobywały prestiż, stając się wydarzeniem wpisującym się na stałe w branżowy kalendarz, a obecnie – jedną z największych targowych imprez elektroenergetycznych w Europie. Choć zauważalne tendencje wskazują na spadek zainteresowania targami jako formą promocji i komunikacji, ENERGTAB rozwija się z każdym rokiem. Potwierdza to rosnące zainteresowanie wystawców, liczba gości i poziom merytoryczny – widoczny tak na stoiskach, jak i podczas wykładów, seminariów i prezentacji. Sprzyja temu znaczenie samego sektora energetycznego – kluczowego dla polskiej gospodarki, czego efektem było utworzenie w grudniu ubiegłego roku Ministerstwa Energii jako osobnego resortu. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej?

Wspornik odgromowy W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją(...) czytam dalej »


Elektryku, sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu »

Badania kabli wysokiego napięcia - zobacz video »

Punkty same trafiają na Twoje konto, a Ty wygrywasz nagrody i uzyskujesz dostęp do wartościowych szkoleń. czytam dalej » Wiele firm zajmujących się budową linii kablowych nie posiada sprzętu do wykonania badań odbiorczych i badań po-naprawczych. Powód jest prosty...(...) czytam dalej »

Zalania i uszkodzenia instalacji - zobacz, jak im zapobiegać »

Często elementy automatyki muszą pracować w niekorzystnych warunkach, gdzie może dojść do ich zalania lub uszkodzenia. Nie inaczej jest z elementami bezpieczeństwa, które chronią ludzkie życie. Dlatego może warto byłoby zadbać o te elementy tak, aby do tych awarii nie dochodziło? czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów »

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Produkty dla elektryków
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Usługi materiałowe dla instalatorów  - poznaj zalety tego rozwiązania, zawsze masz dostęp do najnowszych jakościowo produktów i materiałów, możesz proponować swoim klientom konkurencyjne ceny, (...) czytam dalej »

Darmowy ebook “Sterowniki PLC, enkodery, pulpity sterownicze”»
ebook Sterowniki PLC i enkodery

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Sondy pomiarowe - jakie wybrać?

Prąd budowlany, czyli skąd czerpać energię elektryczną na czas budowy domu»

Sondy pomiarowe Staubli Prąd budowlany - skąd czerpać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę i jak dokonywać pomiaru... czytam dalej » W trakcie budowy domu lub innej inwestycji wiele prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej (...) czytam dalej »

Szynoprzewody - zalety i opłacalność ich stosowania »
Szynoprzewody zalety i wady

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl