Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Droga ku przyszłości: Rittal położył kamień węgielny pod nowy zakład

 Redakcja  |  07.09.2016
W roku 2018 w Haiger ma się rozpocząć produkcja obudów kompaktowych. Wówczas na 24 000 mkw będzie produkowane około 9000 obudów dziennie.
W roku 2018 w Haiger ma się rozpocząć produkcja obudów kompaktowych. Wówczas na 24 000 mkw będzie produkowane około 9000 obudów dziennie.
Rittal

Rittal, dostawca szaf sterowniczych i systemów, rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego obudów kompaktowych. Inwestycji w Haiger w Hesji, mającej zakończyć się w 2018 roku, towarzyszy modernizacja zakładów w Rittershausen i Hof.

Przed 55 laty w heskim Rittershausen powstała pierwsza na świecie kompaktowa obudowa sterownicza. Tak rozpoczęła się historia obudów Rittal na całym świecie i we wszystkich dziedzinach przemysłu. Obecnie historia ta będzie kontynuowana w Haiger. To właśnie tu Rittal buduje nową, będącą największą inwestycją w historii firmy, supernowoczesną fabrykę do produkcji obudów kompaktowych za 250 milionów euro. Podstawą wysokowydajnych procesów produkcji, logistyki i komunikacji są przy tym struktury Przemysłu 4.0. Ponadto, w ramach tej samej inwestycji, do nowych struktur zostaną przystosowane dwa pozostałe zakłady w regionie. W środkowej części Hesji powstanie natomiast następna fabryka produkująca szafy pełnogabarytowe ze stali nierdzewnej.

Podczas uroczystości premier Hesji, Volker Bouffier, wspólnie z dr. Friedhelmem Loh, właścicielem i przewodniczącym zarządu Friedhelm Loh Group, symbolicznie jako kamień węgielny wykorzystali kompaktową szafę sterowniczą z serii AE. AE to „pierwsza z pierwszych”!

Zobacz także: Murrelektronik otworzył nową halę produkcyjną

W roku 2018 w Haiger ma się rozpocząć produkcja obudów kompaktowych. Wówczas na 24 000 m² będzie produkowane około 9000 obudów dziennie. Fabryka została zaprojektowana tak, aby każdy zamówiony przez klienta produkt można było efektywnie wyprodukować w dowolnej liczbie na bazie 300 podstawowych typów obudów. Rocznie będzie przetwarzane około 25 000 ton stali.

Trzyetapowa produkcja – obróbka blachy, lakierowanie i montaż – zostanie kompleksowo połączona w sieć cyfrową oraz wyposażona w obrabiarki z oferty Rittal Automation Systems. Systemy automatycznego transportu samodzielnie dostarczą potrzebne materiały w odpowiednie miejsce bez ludzkiej ingerencji. Za pomocą inteligentnych systemów skrócone zostaną czasy przestojów i usuwania usterek, a planowe zamawianie części zamiennych pomoże zminimalizować potencjalne awarie spowodowane zużyciem. Całkowicie automatyczna regulacja, np. w lakierni, zredukuje zużycie energii, co pozwoli utrzymać koszty pod kontrolą i zadbać o środowisko.

Przeczytaj rownież: Enea Oświetlenie i Enea Operator – zmiany w spółkach

W nowej fabryce w Haiger będzie zatrudnionych ok. 290 pracowników. W porównaniu z poprzednimi zakładami w tym regionie zmieni się rola linii produkcyjnej: zadania pracowników, ze względu na wymagany wysoki stopnień automatyzacji, przestaną być czynnościami manualnymi i przyjmą charakter nadzorowania, analizowania i optymalizowania. Niezbędne do tego kwalifikacje pracownicy Friedhelm Loh Group mogą zdobyć w wewnątrzfirmowej akademii.

Zakłady w Haiger będą pionierem i wzorem modernizacji dla innych miejsc na całym świecie. Kolejny nowy zakład powstanie w najbliższych latach w pobliżu Rittershausen. Dr Friedhelm Loh ogłosił to przy okazji wmurowania kamienia węgielnego pod zakład w Haiger. Na 56 000 m² będą produkowane szafy pełnogabarytowe ze stali nierdzewnej. Lokalizacje te mają w przyszłości utworzyć nowoczesną, idealnie zharmonizowaną organizację produkcyjną. Połączenie parku maszynowego w sieć z użyciem technologii pozwoli wspólnie zwiększyć stopień integracji świata wirtualnego i rzeczywistego.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl