Odbywające się od dziewięciu lat Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS na stałe wpisały się już w kalendarz branżowych imprez. Ich ideą jest integracja szerokiego grona specjalistów i ekspertów w dziedzinie elektroenergetyki, przedstawicieli świata nauki i praktyków, producentów i wykonawców instalacji, a więc i wymiana doświadczeń czy opinii.
Celem jest również prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Wśród wystawców i zaproszonych gości znajdą się m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy.
Zobacz także: Projekt AMIplus TAURON Dystrybucja już na półmetku
IX edycja Targów ENERGETICS to również liczne konferencje, prelekcje i szkolenia, na których poruszane są tematy aktualne i ważne dla branży energetycznej, która znajduje się w czołówce industrialnego peletonu technologicznego. Targowe alejki i szkolenia będą zaś miejscem indywidualnych dyskusji, biznesowych spotkań stanowiących niejednokrotnie zaczątek dłuższej współpracy.
Zakres tematyczny można podzielić na trzy główne obszary i podgrupy:
- elektroenergetyka i elektrotechnika:
- wytwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej,
- przetwarzanie energii,
- urządzenia rozdzielcze i łączeniowe,
- urządzenia zabezpieczające i instalacje odgromowe,
- urządzenia kontrolno-pomiarowe i sygnalizacyjne,
- sieci i instalacje elektryczne,
- automatyka,
- osprzęt eksploatacyjny i narzędzia,
- kable i przewody,
- sprzęt oświetleniowy,
- informatyka w energetyce;
- energetyka alternatywna i odnawialna:
- energia wodna, wiatrowa, słoneczna, wód geotermalnych, biomasa,
- technologie pozyskiwania energii odnawialnej,
- systemy oszczędzania zasobów energetycznych;
- energia jądrowa.
Przeczytaj również: PGE EJ 1 przekaże 2 miliony złotych na wsparcie rozwoju gmin lokalizacyjnych
Lokalizacja Targów ENERGETICS na Lubelszczyźnie, gdzie umiejscowione są liczne inwestycje związane z modernizacją infrastruktury energetycznej, jak i zwiększeniem wykorzystania energii z odnawialnych źródeł oraz siedziby wielu ważnych podmiotów branży energetycznej, jest dodatkowym atutem. Jest nim także lokalizacja Lublina w obszarze Makroregionu Wschodniego i Specjalnej Strefy Ekonomiznej Euro-Park Mielec (najstarszej polskiej specjalnej strefy ekonomicznej) oraz sąsiedztwo ważnych dla energetyki rynków ukraińskiego i białoruskiego.
Szczegółówe informacje o Targach ENERGETICS są dostępne na stronie: www.energetics.targi.lublin.pl.