Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

AUTOMATICON 2016

 kk  |  elektro.info 4/2016  |  25.04.2016
Targi AUTOMATICON, jak zawsze, były okazją do spotkania redakcji tytułu z Czytelnikami.
Targi AUTOMATICON, jak zawsze, były okazją do spotkania redakcji tytułu z Czytelnikami.
kk

Tradycji stało się zadość, na początku marca odbyły się XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, bogatą ofertę prezentowały firmy produkujące i wdrażające roboty przemysłowe. Goście odwiedzający targi mogli zapoznać się z rozwiązaniami z dziedziny automatyki, począwszy od przetworników, przekaźników i prostych urządzeń wykonawczych oraz systemów transmisji danych poprzez regulatory cyfrowe z zaimplementowanymi nowoczesnymi algorytmami sterowania, aż po całe systemy sterowania procesami technologicznymi na poziomie zakładu. Jak co roku na targach pojawiło się sporo nowości.

Firma Farnell element14 zaprezentowała komputer jednopłytkowy Raspberry Pi 3. Nowa generacja Raspberry Pi 3 została wyposażona we wbudowane moduły łączności bezprzewodowej LAN i Bluetooth. Jest on oparty na nowym 64-bitowym, czterordzeniowym procesorze Broadcom BCM2837 ARMv7 o częstotliwości taktowania 1,20 GHz, co jest znacznym przeskokiem w porównaniu z 900 MHz w Raspberry Pi 2. Dzięki lepszemu zarządzaniu energią oraz ulepszonemu zasilaczowi impulsowemu o wydajności do 2,5 A płytka może obsługiwać bardziej rozbudowane urządzenia zewnętrzne podłączane przez USB. Robert ­Rospędzihowski – dyrektor regionalny ds. sprzedaży w Europie Wschodniej w Farnell element14 przedstawił zespół firmy oraz opowiedział o jej strategii na rok 2016.

Zobacz koniecznie: XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016 - fotoreportaż

- Kluczem w budowaniu przewagi konkurencyjnej w zakresie oferty podstawowej firm będzie gwarantowanie konsekwentnego, rzetelnego zaspakajania potrzeb klientów, a także znajdowanie nowych możliwości wyróżnienia się tam, gdzie dystrybutorzy mogą przekroczyć oczekiwania klientów. Nie musi to być koniecznie dostarczanie czegoś zupełnie nowego. Mowa tu raczej o ponownym położeniu nacisku na ofertę i dostępność produktów, metody dostawy, wiedzę techniczną czy dostępność zasobów wsparcia. Strategia firmy na nadchodzący rok obejmuje stałe inwestycje w umowy z kluczowymi dostawcami. – Oznacza to, że będziemy mogli rozszerzyć ofertę produktów o oryginalne, dostępne tylko u nas towary, jednocześnie dalej rozwijając naszą liczącą 370 000 inżynierów społeczność, która zapewnia platformę do zdobywania wiedzy i dzielenia się pomysłami, co jest szczególnie ważne na etapie projektowania – mówił Rospędzihowski.

Na targach Automaticon nie zabrakło również dostawców systemów oznaczania urządzeń i produktów oraz technologii RFiD oraz firm oferujących opracowanie i wdrożenie kompletnych linii technologicznych. Od kilku lat zarysowuje się tendencja do wzrostu udziału w targach małych i średnich firm polskich. To bardzo cieszy, gdyż świadczy to o rzeczywistej kondycji naszej gospodarki.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 4/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły

Wakacyjna promocja prenumeraty „elektro.info”!

Już lada moment lato, czas urlopów i błogiego odpoczynku, ale... zanim to nastąpi mamy dla Was wyjątkową letnią promocję na zakup lub przedłużenie prenumeraty „elektro.info”!

Nowe czujniki w rodzinie NIPRESS 1

Rodzina czujników ciśnienia NIVELCO została znacząco powiększona i obecnie czujniki NIPRESS pokrywają zapotrzebowanie większości branż przemysłowych dzięki szerokiej gamie dostępnych...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl