Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Sportowa Akademia Veolii w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 Redakcja  |  15.04.2016
Veolia, w ramach swojej Akademii Sportowej, oferuje młodym zawodnikom nie tylko wsparcie finansowe, ale również szkolenia biznesowe.
Veolia, w ramach swojej Akademii Sportowej, oferuje młodym zawodnikom nie tylko wsparcie finansowe, ale również szkolenia biznesowe.
Veolia

Program Sportowa Akademia Veolii został uwzględniony w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Realizowany przez grupę Veolia w Polsce program CSR został tym samym znalazł się wśród ponad 800 dobrych praktyk CSR w Polsce.

Sportowa Akademia Veolii to program edukacyjny realizowany przez grupę Veolia w Polsce. Adresowany jest do utalentowanej młodzieży w wieku 14-18 lat.

W odróżnieniu od programów wsparcia młodych sportowców oferujących jedynie wsparcie stypendialne, naszym celem jest edukacja utalentowanej młodzieży. Sportowa Akademia Veolii przygotowuje młodych sportowców do radzenia sobie w dorosłym życiu, zarówno trakcie kariery, jak i po jej zakończeniu. Aby odpowiednio zaplanować i ukierunkować karierę zawodniczą niezbędna jest szeroka wiedza. Dlatego w ramach Sportowej Akademii Veolii beneficjenci uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach z zakresu marketingu i PR-u sportowego, sztuki wystąpień publicznych, mediów społecznościowych, coachingu kariery, żywienia w sporcie, psychologii sportu czy prawa sportowego.Program doskonale wpisuje się w obszar odpowiedzialności społecznej będącej jednym z filarów polityki grupy Veolia– powiedział Gérard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Zobacz również: Dobre praktyki PGE ponownie wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Program Sportowa Akademia Veolii jest realizowany w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Tarnowskich Górach oraz Chrzanowie. W obecnej, VII edycji, wsparcie otrzymuje 21 sportowców. Dotychczas pod skrzydłami Sportowej Akademii Veolii znalazło się 120 beneficjentów, którzy w ciągu 7 lat trwania programu zdobyli niezliczone medale i tytuły mistrzowskie rangi krajowej i międzynarodowej, zaś dwoje zawodników reprezentowało Polskę w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Ponadto w program zaangażowało się dotychczas 65 związków i 363 kluby sportowe, które zgłaszały swoich kandydatów do Sportowej Akademii Veolii.

Ambasadorką VII edycji Sportowej Akademii Veolii jest Kamila Lićwinko, Halowa Mistrzyni Świata z 2014 roku, Mistrzyni Uniwersjady, brązowa medalistka HME i HMŚ, rekordzistka Polski w skoku wzwyż, brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Portland w 2016, która służy radą i wspiera młodych sportowców.

Polecamy także: Energia dla seniora - program edukacyjny Grupy TAURON

Polityka odpowiedzialności społecznej prowadzona przez grupę Veolia opiera się na wartościach i zasadach firmy, uwzględniających aspekty ekonomiczne, środowiskowe i etyczne funkcjonowania współczesnych społeczeństw. Swoją politykę w tym zakresie Veolia zawarła w dokumencie „Nasze zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Spółki grupy Veolia w Polsce przykładają wielką wagę do bezpieczeństwa środowiskowego. Dla wszystkich pracowników dostępna jest szeroka oferta szkoleń i programów rozwojowych oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Veolia współpracuje ze społecznościami lokalnymi na rzecz poprawy stanu środowiska i warunków życia w miastach. Istotną rolę w polityce odpowiedzialności społecznej grupy Veolia w Polsce odgrywają także: Fundacja Veolia Polska, wspierająca społeczności lokalne na terenie działania spółek grupy Veolia w Polsce oraz Sportowa Akademia Veolii, program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży. Program ten został wyróżniony w prestiżowym konkursie SABRE Awards jako jeden z czterech najlepszych projektów CSR na świecie.

Warto przeczytać: ASTOR wśród najlepszych miejsc pracy 2016

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą (już od ponad 15 lat) i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl