Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Z kreatywną energią na miarę XXI wieku! - ruszyły targi AUTOMATICON®

patrnat medialny elektro.info
 Redakcja  |  01.03.2016
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® to dla elektro.info okazja do spotkania z Czytelnikami i wspólnego świętowania 15-lecia istnienia tytułu.
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® to dla elektro.info okazja do spotkania z Czytelnikami i wspólnego świętowania 15-lecia istnienia tytułu.
automaticon.pl

Cztery targowe dni wypełnią niezliczone spotkania ekspertów i profesjonalistów branżowych, producentów i dystrybutorów, projektantów i wykonawców, integratorów systemów, których można określić mianem pasjonatów i zawodowców. Warszawskie Centrum Expo XXI, goszczące targi AUTOMATICON® przyciągnie wszystkich zainteresowanych zdobyczami techniki i osiągnięciami w dziedzinie automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki.

Wiedzę i nowinki branżowe będzie można czerpać podczas rozmów, wymiany opinii, obserwacji i doświadczeń na stoiskach lub targowych alejkach, a także podczas seminariów, o których wysoki poziom merytoryczny i bogaty program zadbali tak organizatorzy, jak i sami wystawcy. ABB wraz Deloitte i Wojskową Akademią Techniczną zapraszają na debatę "Wizja przemysłu 4.0 w Polsce. Roboty współpracujące z ludźmi" oraz prezentację pierwszego na świecie w pełni współpracującego z człowiekiem robota YuMi®. Odbędą się liczne premiery nowości, np. sterowników PLC i układów serwonapędowych Astraada czy linii przemysłowych oscyloskopów ręcznych ScopeMeter® Fluke z serii 120B. Tradycyjnie, wydarzenie będzie również okazją do nawiązywania i budowani relacji biznesowych, owocujących nowymi kontraktami i rozwojem technologicznym.

 

Dla redakcji magazynu elekro.info, który objął wydarzenie patronatem medialnym, tegoroczna edycja zbiegnie się z wyjątkowym jubileuszem – 15-leciem istnienia tytułu. Mamy ogromną nadzieję, że nasze stoisko E-6 stanie się miejscem niezwykłych spotkań z Czytelnikami. W trakcie targów zaprezentujemy najnowszy, marcowy numer (3/2016), a poszukującym dodatkowych źródeł wiedzy umożliwimy zakup numerów archiwalnych oraz literatury fachowej w specjalnych cenach promocyjnych, jak również zamówienie prenumeraty. 

Nasz zespół, napędzany ciekawością i pragnieniem dostarczenia Czytelnikom profesjonalnej relacji z wydarzenia, wzbogaconej o materiał zdjęciowy, będzie krążył po targowych alejkach, zbierając „elektryzujące branżowe newsy”. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas - czekamy na stoisku nr 6 w hali E.

Przeczytaj również: Sterowniki PLC i układy sterowania - wprowadzenie

Tegoroczna edycja został podzielona na 13 kategorii tematycznych. Części z nich i zagadnieniom z nimi związanym organizatorzy pragną poświęcić szczególną uwagę. Należy do nich:

 • aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki,
 • automatyzacja - systemy analogowe i cyfrowe,
 • robotyzacja - oprogramowanie, urządzenia, komponenty,
 • napędy: elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne oraz układy sterowania,
 • pompy dla przemysłu, energetyki i kopalnictwa,
 • zawory odcinające, bezpieczeństwa, regulatory,
 • armatura pomocnicza,
 • elektronika przemysłowa.

Zobacz także: Kryteria wyboru sterowania w inteligentnym budynku

Ponadto, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z:

 • laboratoryjną aparaturą pomiarową do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych,
 • hydrauliką i pneumatyką siłową,
 • narzędziami, przyrządami i aparaturą do montażu i serwisu urządzeń i systemów automatyki,
 • narzędziami, przyrządami i aparaturą do montażu i serwisu pomp, armatury i rurociągów przemysłowych,
 • projektowaniem, usługami konsultingowymi i powiązanymi.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Rozwoju.

Organizatorem XXII Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® jest Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP i MVM Sp. z o.o. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.automaticon.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


System zasilania gwarantowanego - jaki wybrać?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
 • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl