Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Z kreatywną energią na miarę XXI wieku! - ruszyły targi AUTOMATICON®

patrnat medialny elektro.info
 Redakcja  |  01.03.2016
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® to dla elektro.info okazja do spotkania z Czytelnikami i wspólnego świętowania 15-lecia istnienia tytułu.
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® to dla elektro.info okazja do spotkania z Czytelnikami i wspólnego świętowania 15-lecia istnienia tytułu.
automaticon.pl

Cztery targowe dni wypełnią niezliczone spotkania ekspertów i profesjonalistów branżowych, producentów i dystrybutorów, projektantów i wykonawców, integratorów systemów, których można określić mianem pasjonatów i zawodowców. Warszawskie Centrum Expo XXI, goszczące targi AUTOMATICON® przyciągnie wszystkich zainteresowanych zdobyczami techniki i osiągnięciami w dziedzinie automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki.

Wiedzę i nowinki branżowe będzie można czerpać podczas rozmów, wymiany opinii, obserwacji i doświadczeń na stoiskach lub targowych alejkach, a także podczas seminariów, o których wysoki poziom merytoryczny i bogaty program zadbali tak organizatorzy, jak i sami wystawcy. ABB wraz Deloitte i Wojskową Akademią Techniczną zapraszają na debatę "Wizja przemysłu 4.0 w Polsce. Roboty współpracujące z ludźmi" oraz prezentację pierwszego na świecie w pełni współpracującego z człowiekiem robota YuMi®. Odbędą się liczne premiery nowości, np. sterowników PLC i układów serwonapędowych Astraada czy linii przemysłowych oscyloskopów ręcznych ScopeMeter® Fluke z serii 120B. Tradycyjnie, wydarzenie będzie również okazją do nawiązywania i budowani relacji biznesowych, owocujących nowymi kontraktami i rozwojem technologicznym.

 

Dla redakcji magazynu elekro.info, który objął wydarzenie patronatem medialnym, tegoroczna edycja zbiegnie się z wyjątkowym jubileuszem – 15-leciem istnienia tytułu. Mamy ogromną nadzieję, że nasze stoisko E-6 stanie się miejscem niezwykłych spotkań z Czytelnikami. W trakcie targów zaprezentujemy najnowszy, marcowy numer (3/2016), a poszukującym dodatkowych źródeł wiedzy umożliwimy zakup numerów archiwalnych oraz literatury fachowej w specjalnych cenach promocyjnych, jak również zamówienie prenumeraty. 

Nasz zespół, napędzany ciekawością i pragnieniem dostarczenia Czytelnikom profesjonalnej relacji z wydarzenia, wzbogaconej o materiał zdjęciowy, będzie krążył po targowych alejkach, zbierając „elektryzujące branżowe newsy”. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas - czekamy na stoisku nr 6 w hali E.

Przeczytaj również: Sterowniki PLC i układy sterowania - wprowadzenie

Tegoroczna edycja został podzielona na 13 kategorii tematycznych. Części z nich i zagadnieniom z nimi związanym organizatorzy pragną poświęcić szczególną uwagę. Należy do nich:

 • aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki,
 • automatyzacja - systemy analogowe i cyfrowe,
 • robotyzacja - oprogramowanie, urządzenia, komponenty,
 • napędy: elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne oraz układy sterowania,
 • pompy dla przemysłu, energetyki i kopalnictwa,
 • zawory odcinające, bezpieczeństwa, regulatory,
 • armatura pomocnicza,
 • elektronika przemysłowa.

Zobacz także: Kryteria wyboru sterowania w inteligentnym budynku

Ponadto, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z:

 • laboratoryjną aparaturą pomiarową do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych,
 • hydrauliką i pneumatyką siłową,
 • narzędziami, przyrządami i aparaturą do montażu i serwisu urządzeń i systemów automatyki,
 • narzędziami, przyrządami i aparaturą do montażu i serwisu pomp, armatury i rurociągów przemysłowych,
 • projektowaniem, usługami konsultingowymi i powiązanymi.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Rozwoju.

Organizatorem XXII Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® jest Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP i MVM Sp. z o.o. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.automaticon.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
 • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl