Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Polska fotonika na prestiżowych targach w San Francisco

 Redakcja  |  22.02.2016
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
pixabay.com

Przedsiębiorstwa i instytuty naukowe, działającej w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, zaprezentowały swoje najnowocześniejsze technologie i unikalne w skali światowej rozwiązania w Polskim Pawilonie na targach Photonics West 2016, największych międzynarodowych targach branży fotonicznej na świecie. Polskie stanowisko na targach trwających w dniach 16-18 lutego br. zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rozwoju.

Photonics West są największymi międzynarodowymi targami branży fotonicznej na świecie. W dniach 16-18 lutego w Moscone Center, w największym centrum konferencyjno-pokazowym w San Francisco, ponad 1,3 tys. firm z całego świata zaprezentowało najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne. W prestiżowych targach wzięły udział firmy i instytuty naukowe z Polski, które po raz pierwszy w historii prezentowały się wspólnie w ramach Polskiego Pawilonu. Wspólnej prezentacji polskiej branży fotonicznej, tworzącej Polską Platformę Technologiczną Fotoniki, patronuje Minister Rozwoju.

- Wierzę, że wspólna prezentacja osiągnięć polskiej nauki i przemysłu fotonicznego na najważniejszych branżowych targach na świecie to ważny krok w globalnej ekspansji polskiej branży fotonicznej. Fotonika uważana jest za jedną kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki technologii, istotną dla dobrego funkcjonowania ważnych dla społeczeństwa sektorów: nauki, edukacji, łączności, bezpieczeństwa i medycyny. Polska nauka i implementujący jej osiągnięcia przemysł są jednymi ze światowych liderów rozwoju fotoniki. Współpracując i wspierając się wzajemnie w zakresie promocji naszych unikalnych rozwiązań i ich komercjalizacji, chcemy umacniać pozycję polskich podmiotów na tym dynamicznie rosnącym rynku – mówił w czasie trwania targów Adam Piotrowski, Wiceprzewodniczący Rady Przedstawicieli Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, prezes VIGO System S.A.

Przeczytaj również: Oscyloskopy

W ramach Polskiego Pawilonu w targach Photonics West wzięły udział: VIGO System S.A., PCO S.A., Solaris Optics S.A., Inframet, Airoptic Sp. z o.o., CTL - Centrum Techniki Laserowej - LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., Instytut Fotonowy Sp. z o.o. i Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.

Fotonika jest interdyscyplinarną dziedziną nauki i techniki, łączącą dokonania optyki, elektroniki i informatyki. Zajmuje się technologiami, układami i systemami wykorzystującymi promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu od promieniowania gamma poprzez UV, VIS aż do dalekiej podczerwieni i fal o częstotliwościach THz.

Misja Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki jest zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego poprzez koordynację działań polskich przedsiębiorców, jednostek naukowych, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w zakresie opracowywania nowych technologii i wyrobów optoelektronicznych, rozwoju kadr oraz szerszego wykorzystania technologii fotonicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu?

wyświetlacze Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »


Stacja transformatorowa na kółkach - robi wrażenie »

Rozdzielnica na kołach Jest to lekka stacja w obudowie metalowej, na podwoziu jezdnym – DMC 3,5T, z obsługą z zewnątrz, z możliwością łatwe (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - czy warto je wykorzystywać?

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

szynoprzewody jak podłączyć bezpanelowa energia słoneczna
Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Jaki licznik energii elektrycznej wybrać - porównanie 2019 »

Fotowoltaika Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania ... czytam dalej »


Stacje ładowania pojazdów elektrycznych - znasz to rozwiązanie?

Czy energii odnawialnej uda się zastąpić węgiel?

Wsporniki ochrony odgromowej energia odnawialna a węgiel
Przestawiamy rozwiązania wspierające zaawansowane systemy transportu publicznego oraz układy zasilające w instalacjach... czytam więcej » Według ostatniego raportu brytyjskiego koncernu BP do 2040 r. odnawialne źródła energii staną się głównym źródłem energii na świecie. Czy rzeczywiście ... czytam dalej »

Sekcja: Instaluj z Legrandem dla profesjonalisty »

System zarządzania energią Jesteś Instalatorem? W tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

PRzewody i kable standardy Termowizja w elektryce
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Ograniczniki przepięć (SPD) o udoskonalonych osiągach »

Switche zarządzalne spd ograniczniki
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » SPD o takim układzie elementów ograniczających przepięcia są stosowane w instalacji elektrycznej, w której nie powinny występować prądy upływu, nawet o niewielkich(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt instalacji piorunochronnej wolno stojącego budynku magazynu mps
  • - Awarie sieciowe w krajowej sieci dystrybucyjnej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl