Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Polska fotonika na prestiżowych targach w San Francisco

 Redakcja  |  22.02.2016
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
pixabay.com

Przedsiębiorstwa i instytuty naukowe, działającej w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, zaprezentowały swoje najnowocześniejsze technologie i unikalne w skali światowej rozwiązania w Polskim Pawilonie na targach Photonics West 2016, największych międzynarodowych targach branży fotonicznej na świecie. Polskie stanowisko na targach trwających w dniach 16-18 lutego br. zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rozwoju.

Photonics West są największymi międzynarodowymi targami branży fotonicznej na świecie. W dniach 16-18 lutego w Moscone Center, w największym centrum konferencyjno-pokazowym w San Francisco, ponad 1,3 tys. firm z całego świata zaprezentowało najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne. W prestiżowych targach wzięły udział firmy i instytuty naukowe z Polski, które po raz pierwszy w historii prezentowały się wspólnie w ramach Polskiego Pawilonu. Wspólnej prezentacji polskiej branży fotonicznej, tworzącej Polską Platformę Technologiczną Fotoniki, patronuje Minister Rozwoju.

- Wierzę, że wspólna prezentacja osiągnięć polskiej nauki i przemysłu fotonicznego na najważniejszych branżowych targach na świecie to ważny krok w globalnej ekspansji polskiej branży fotonicznej. Fotonika uważana jest za jedną kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki technologii, istotną dla dobrego funkcjonowania ważnych dla społeczeństwa sektorów: nauki, edukacji, łączności, bezpieczeństwa i medycyny. Polska nauka i implementujący jej osiągnięcia przemysł są jednymi ze światowych liderów rozwoju fotoniki. Współpracując i wspierając się wzajemnie w zakresie promocji naszych unikalnych rozwiązań i ich komercjalizacji, chcemy umacniać pozycję polskich podmiotów na tym dynamicznie rosnącym rynku – mówił w czasie trwania targów Adam Piotrowski, Wiceprzewodniczący Rady Przedstawicieli Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, prezes VIGO System S.A.

Przeczytaj również: Oscyloskopy

W ramach Polskiego Pawilonu w targach Photonics West wzięły udział: VIGO System S.A., PCO S.A., Solaris Optics S.A., Inframet, Airoptic Sp. z o.o., CTL - Centrum Techniki Laserowej - LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., Instytut Fotonowy Sp. z o.o. i Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.

Fotonika jest interdyscyplinarną dziedziną nauki i techniki, łączącą dokonania optyki, elektroniki i informatyki. Zajmuje się technologiami, układami i systemami wykorzystującymi promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu od promieniowania gamma poprzez UV, VIS aż do dalekiej podczerwieni i fal o częstotliwościach THz.

Misja Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki jest zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego poprzez koordynację działań polskich przedsiębiorców, jednostek naukowych, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w zakresie opracowywania nowych technologii i wyrobów optoelektronicznych, rozwoju kadr oraz szerszego wykorzystania technologii fotonicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

Poradnik inżyniera elektryka. Komplet 3 tomów »

Poradnik inżyniera elektryka Poradnik jest przeznaczony przede wszystkim dla inżynierów elektryków. Mogą z niego korzystać również inżynierowie innych specjalności oraz studenci wydziałów elektrycznych i energetycznych wyższych szkół technicznych(...) czytam dalej »


Czy istnieje niezniszczalna oprawa LED?

Jaki jest najlepszy hermetyk na rynku »

Niezniszczalne oprawy LED Ebook
Oprawy, które łączą w sobie zalety źródeł światła LED z nowoczesnymi systemami optycznymi. Źródła LED o dużej wydajności świetlnej, wytwarzają oświetlenie o bezprecedensowej (...) zobacz więcej  » Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom konstrukcyjnym oprawa charakteryzuje się szczelnością oprawy IP66. Podstawa i klosz wykonany z poliwęglanu zapewnia oprawie wysoki stopień odporności na uderzenia IK09.
(...)
czytam dalej »

System zarządzania energią EMS CX3 »

System zarządzania energią EMS CX3 składa się z urządzeń o niezwykle kompaktowej budowie modułowej, które w łatwy sposób można zainstalować zarówno w nowopowstających instalacjach jak i już istniejących, w jednym rzędzie rozdzielnicy elektrycznej z innymi aparatami (...) czytam dalej »


Konkurs z nagrodami dla elektryków! Zobacz które miejsce zdobędziesz »

Przewody elektryczne i kable spełniające normy CPR »

Konkurs dla elektryków - liga specjalistów Kable przeowdy lapp
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Nieposiadanie Deklaracji Własności Użytkowych na kabel lub przewód jako wyrób budowlany oznacza brak możliwości wprowadzenia go na rynek Unii Europejskiej jako wyrób budowlany, a w konsekwencji niemożliwość (...) czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Zobacz nowości na ELEKTROTECHNIKA 2019 »

PRzewody i kable standardy Ochrona przepięciowa systemów alarmowych
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Targi ELEKTROTECHNIKA skierowane są do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających instalację przewodów elektrycznych w nowoczesnych budynkach. Równolegle odbędą się Targi ŚWIATŁO oraz Wystawa TELETECHNIKA..(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Projektowanie skomplikowanych etykiet w terenie przy pomocy smartfona »

Switche zarządzalne Drukowanie etykiet ze smartfona
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Dzięki zainstalowaniu na dowolnym smartfonie naszej aplikacji Etykiety ekspresowe możesz projektować nawet najbardziej skomplikowane etykiety z kodami 1D, 2D i kodami kreskowymi czy etykiety seryjne korzystając (...) czytam dalej »

Nowe rozwiązania w dziedzinie zasilania gwarantowanego »

Jaką rozdzielnicę nn wybrać do projektu?

Zasilanie gwarantowane Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
1-2/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania transformatorów elektromedycznych bloku operacyjnego szpitala
  • - Zasady wprowadzania do obrotu i stosowania urządzeń przeciwpożarowych
Zobacz szczegóły

Budowa linii 400 kV trwa

Jak podaje portal cire.pl, budowa linii 400 kV pomimo zimy nadal trwa. Jest to kluczowa realizacja dla ciągłości dostaw energii elektrycznej na terenie województwa mazowieckiego i aglomeracji...

Nożyczki dla elektryków

Skrzynka narzędziowa każdego elektryka powinna zawierać przyrządy do cięcia. Szczególnie polecamy uniwersalny model nożyczek firmy Knipex 95 05 10 SB.
Elastycznie i bezpiecznie

Elastycznie i bezpiecznie

Systematycznie rozbudowujące się systemy instalacji elektrycznych powodują, że szukamy nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego prowadzenia tras kablowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl