Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Polska fotonika na prestiżowych targach w San Francisco

 Redakcja  |  22.02.2016
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
Na targach Photonics West w San Francisco polskie firmy zaprezentują się w ramach stoiska Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
pixabay.com

Przedsiębiorstwa i instytuty naukowe, działającej w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, zaprezentowały swoje najnowocześniejsze technologie i unikalne w skali światowej rozwiązania w Polskim Pawilonie na targach Photonics West 2016, największych międzynarodowych targach branży fotonicznej na świecie. Polskie stanowisko na targach trwających w dniach 16-18 lutego br. zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rozwoju.

Photonics West są największymi międzynarodowymi targami branży fotonicznej na świecie. W dniach 16-18 lutego w Moscone Center, w największym centrum konferencyjno-pokazowym w San Francisco, ponad 1,3 tys. firm z całego świata zaprezentowało najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne. W prestiżowych targach wzięły udział firmy i instytuty naukowe z Polski, które po raz pierwszy w historii prezentowały się wspólnie w ramach Polskiego Pawilonu. Wspólnej prezentacji polskiej branży fotonicznej, tworzącej Polską Platformę Technologiczną Fotoniki, patronuje Minister Rozwoju.

- Wierzę, że wspólna prezentacja osiągnięć polskiej nauki i przemysłu fotonicznego na najważniejszych branżowych targach na świecie to ważny krok w globalnej ekspansji polskiej branży fotonicznej. Fotonika uważana jest za jedną kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki technologii, istotną dla dobrego funkcjonowania ważnych dla społeczeństwa sektorów: nauki, edukacji, łączności, bezpieczeństwa i medycyny. Polska nauka i implementujący jej osiągnięcia przemysł są jednymi ze światowych liderów rozwoju fotoniki. Współpracując i wspierając się wzajemnie w zakresie promocji naszych unikalnych rozwiązań i ich komercjalizacji, chcemy umacniać pozycję polskich podmiotów na tym dynamicznie rosnącym rynku – mówił w czasie trwania targów Adam Piotrowski, Wiceprzewodniczący Rady Przedstawicieli Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, prezes VIGO System S.A.

Przeczytaj również: Oscyloskopy

W ramach Polskiego Pawilonu w targach Photonics West wzięły udział: VIGO System S.A., PCO S.A., Solaris Optics S.A., Inframet, Airoptic Sp. z o.o., CTL - Centrum Techniki Laserowej - LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., Instytut Fotonowy Sp. z o.o. i Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.

Fotonika jest interdyscyplinarną dziedziną nauki i techniki, łączącą dokonania optyki, elektroniki i informatyki. Zajmuje się technologiami, układami i systemami wykorzystującymi promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu od promieniowania gamma poprzez UV, VIS aż do dalekiej podczerwieni i fal o częstotliwościach THz.

Misja Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki jest zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego poprzez koordynację działań polskich przedsiębiorców, jednostek naukowych, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w zakresie opracowywania nowych technologii i wyrobów optoelektronicznych, rozwoju kadr oraz szerszego wykorzystania technologii fotonicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


PROMOCJA na kamery termowizyjne nawet do 5000 zł taniej !! »

Tylko do 31.XII możesz skorzystać z obniżki na oscyloskopy»

Promocja kamery termowizyjne oscyloskopy niskie ceny
Zostało już tylko kilka dni promocji na kamery termowizyjne. Zobacz niższe ceny z okazji BLACK FRIDAY i CYBER WEEK (...) chcę zobaczyć ceny » Oscyloskopy cyfrowe świetnie sprawdzają się przy pomiarach w laboratoriach oraz firmowych działach rozwoju. Bywają także niezbędne podczas zadań serwisowych (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Rejestrując swój falownik chronisz całą inwestycję?

UPS zasilacze Dawniej stosowane były falowniki tyrystorowe. Obecne w sprzedaży współczesne falowniki to złożone urządzenia sterowane zaawansowanymi procesorami sygnałowymi, kontrolujące szereg parametrów(...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Kable i przewody ebook Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Zapraszamy na szkolenia z elektro.info » 
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń organizowanych przez lub przy udziale „elektro.info”. Naszą silną stroną jest dobrze merytorycznie przygotowany zespół, który
(...)
czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Eksploatacja instalacji elektrycznych tymczasowych
  • - Symulacyjne metody analizy funkcjonowania układów automatyki elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
EAST UPS EAST UPS
Marka EAST ® to uznany producent wysokowydajnych zasilaczy awaryjnych UPS zaprojektowanych do całodobowej ochrony urządzeń elektrycznych oraz...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl