Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Philips przyłącza się do apelu The Climate Group

o całkowitą zmianę oświetlenia ulicznego na LED do 2025 r.
 Redakcja  |  15.10.2015
Philips wsparł premierę nowej globalnej kampanii The Climate Group – „LED = Lower Emissions Delivered” (LED = Gwarancja Niższych Emisji)
Philips wsparł premierę nowej globalnej kampanii The Climate Group – „LED = Lower Emissions Delivered” (LED = Gwarancja Niższych Emisji)
PR

Kula na nowojorskim Times Square, oświetlona za pomocą technologii LED firmy Philips, zmieniła kolor na zielony, aby uczcić Nowojorski Tydzień Klimatyczny.

Amsterdam, Holandia – Spółka Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) we współpracy z organizacją The Climate Group, wezwała wszystkie miasta i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej na całym świecie do zastosowania technologii LED w oświetleniu ulicznym do 2025 r. W ramach obchodów organizowanego co roku Nowojorskiego Tygodnia Klimatycznego Climate Week NYC) Philips wsparł premierę nowej globalnej kampanii The Climate Group – „LED = Lower Emissions Delivered” (LED = Gwarancja Niższych Emisji) – która ma na celu zachęcić samorządy, miasta i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej do przejścia na technologię LED, a tym samym doprowadzić do ograniczenia emisji związków węgla i obniżenia kosztów.

Przeczytaj także: Podstawa dobrego i bezpiecznego oświetlenia – normy serii PN-EN 13201 (część 1)

 "Nowojorski Tydzień Klimatyczny to ważny krok milowy na drodze do konferencji COP21, która odbędzie się pod koniec tego roku w Paryżu, a na której światowi przywódcy zostaną wezwani do podjęcia szybszych i bardziej zdecydowanych działań ukierunkowanych na walkę ze zmianami klimatycznymi" – powiedział Eric Rondolat, Dyrektor Generalny Philips Lighting. "Popyt na energię rośnie dwa razy szybciej niż roczne tempo wzrostu efektywności energetycznej, dlatego konieczne jest wyznaczenie bardziej ambitnych celów. Na przykład sama zmiana konwencjonalnego oświetlenia ulicznego na technologię LED zapewnia oszczędność energii na poziomie ok. 40-50%. Zastosowanie technologii zintegrowanego oświetlenia, obejmujących czujniki i komputerowe systemy sterowania, pozwala zwiększyć oszczędności o dalsze 30 procent, przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom lepiej oświetlonych i bezpieczniejszych ulic. Tak więc zdecydowanie możemy zrealizować bardziej ambitne cele, podnosząc jednocześnie jakość życia."

Jak wynika z opublikowanego raportu pod tytułem „Support the Big Switch” („Wsparcie dla wielkiej zmiany”), przejście na oświetlenie LED planują duże miasta na całym świecie. Autorzy raportu twierdzą, że chociaż udało się pokonać bariery technologiczne związane z przejściem na technologię LED, miasta potrzebują większego wsparcia od rządów i instytucji finansowych w zakresie udoskonalenia modeli biznesowych i opcji finansowania, które pomogłyby przeprowadzić taką zmianę.

Oświetlenie zintegrowane

W 2013 r. w Los Angeles rozpoczęto instalowanie 140 tys. latarni LED. Miasto ogłosiło, że w 2014 r. udało się zaoszczędzić 63% i ograniczyć koszty o 8,7 mln dolarów. Dziś Los Angeles, dzięki wsparciu firmy Philips, jest pierwszym dużym miastem na świecie, które zmodernizowało swoje oświetlenie LED, wprowadzając „oświetlenie zintegrowane”, polegające na użyciu systemu wykorzystującego technologie mobilne i oparte na chmurze obliczeniowej. Nowy system dostarcza informacje umożliwiające miastom szybkie reagowanie na różne sytuacje, podejmowanie lepszych decyzji i zwiększenie wydajności operacyjnej. Ponadto dzięki zintegrowanemu oświetleniu LED miasto ma szansę osiągnąć oszczędność energii na poziomie nawet 80%.

Przeczytaj także: Nowy trend wśród deweloperów - ekologiczne rozwiązania

"Nie ma już powodu, dla którego wielkie przejście na oświetlenie uliczne LED nie miałoby rozpocząć się dzisiaj, przyspieszając wdrożenie technologii w USA i na całym świecie" – powiedział Mark Kenber, Dyrektor Generalny The Climate Group. „Prowadzone przez nas na globalną skalę próby i konsultacje z interesariuszami wykazały, że – jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatu – oświetlenie LED to rozwiązanie najłatwiej dostępne i najprostsze do wdrożenia. Jest sprawdzone pod względem technicznym, opłacalne pod względem komercyjnym i już teraz przynosi znaczne oszczędności miastom na całym świecie. Ponieważ liczba latarni na całym świecie ma szansę osiągnąć poziom 350 milionów do 2025 r., samorządy, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i instytucje finansowe muszą ze sobą współpracować, aby zapewnić zastosowanie oświetlenia LED – lub innej technologii zapewniającej równoważną efektywność energetyczną – we wszystkich nowych i istniejących latarniach do 2025 r."

Aby symbolicznie zaznaczyć tę współpracę i zobowiązanie oraz w widoczny sposób wezwać do działania miasta na całym świecie, słynną kulę na nowojorskim Times Square, oświetlaną 32 256 diodami LED Luxeon firmy Philips, zaprogramowano tak, aby w trakcie całego Nowojorskiego Tygodnia Klimatycznego wyświetlała nieustannie różne odcienie koloru zielonego przeplatane obrazami wirującej planety Ziemi.

źródło: materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


System zasilania gwarantowanego - jaki wybrać?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl