Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011

 Redakcja  |  19.04.2012
ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011
ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm w konkursie Produkt Roku 2011, organizowanym przez magazyny: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska.

W rozstrzygniętym konkursie, wszystkie trzy nominowane produkty z oferty firmy ASTOR zwyciężyły w swoich kategoriach. Gala wręczenia nagród Produkt Roku 2011 odbyła się w Warszawie podczas targów AUTOMATICON.  

W szranki stanęło niemal 100 produktów zgłoszonych przez firmy oraz opisywanych na łamach magazynów branżowych: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska. Produkt Roku 2011 wybierali zaproszeni do jury eksperci ze znanych ośrodków naukowo-technicznych w Polsce. Produkty były oceniane według następujących kryteriów: innowacyjność produktu, przydatność w praktyce, łatwość w użyciu, potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.

Produkty ASTORa, które uzyskały najwyższe uznanie i wygrały w poszczególnych kategoriach to:

Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet
Sieć ProfiNet pozwala na integrację urządzeń wizyjnych, układów wykonawczych i kontrolno-pomiarowych przyspieszając i ułatwiając obsługę systemu. Standard ProfiNet umożliwia instalowanie rozwiązań GE Intelligent Platforms RX3i w systemach już działających jako nadrzędny kontroler systemu lub VersaMax I/O jako ekonomicznego układu I/O.
  
Bezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
System zabezpieczeń klasy ESD od GE Intelligent Platforms, który pracuje równolegle z systemem sterowania procesem i monitoruje wszystkie krytyczne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, parametry pracy.

Elementy instalacji elektrycznych i energetycznychSmartMon Energy Plus
Rozwiązanie dedykowane do monitorowania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych.

Celem corocznego konkursu "Produkt Roku" jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji. Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.

Nagrody w imieniu firmy ASTOR odebrał Tomasz Kochanowski, zastępca dyrektora działu wsparcia sprzedaży ds. marketingu oraz Marcin Witkowski, dyrektor oddziału ASTOR Warszawa.

Opisy nagrodzonych produktów:

Kategoria: Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet
GE Intelligent Platforms wprowadził w roku 2011 do oferty rozwiązania pozwalające na pracę kontrolerów PACSystems RX3i oraz układów wejść wyjść oddalonych VersaMax I/O w sieci ProfiNet. Moduł kontrolera sieci ProfiNet do sterownika RX3i wyposażony jest w cztery porty komunikacyjne: 2 x Ethernet oraz 2 x Światłowód. Porty pracując w redundancji pozwalają na obsługę topologii sieciowych o architekturze gwiazdy, pierścienia oraz magistrali. W ramach jednego systemu RX3i można zainstalować do 4 kontrolerów sieci ProfiNet działających z szybkością 10/100/1000 Mbps
i pozwalających na obsługę do 128 węzłów oddalonych. Kontroler wyposażony jest także w port Command Line Interface pozwalający na analizę oraz diagnostykę komunikacji i elementów pracujących na sieci. Uzupełnieniem oferty jest interfejs komunikacyjny VersaMax I/O wyposażony w port komunikacyjny pozwalający na wymianę danych w sieci ProfiNet. Wyposażony jest w redundantne porty komunikacyjne z interfejsem światłowodowym lub miedzianym oraz obsługę redundantnych zasilaczy. W ramach jednego interfejsu komunikacyjnego można obsłużyć do 8 modułów I/O w tym moduły komunikacyjne pozwalające na lokalne odpytywanie urządzeń polowych. Szybkość wymiany danych z kontrolerem wynosi od 1 do 512 ms.

Kategoria: Bezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
SafetyNet to system zabezpieczeń GE Intelligent Platforms certyfikowany przez TUV, w pełni zgodny z wymogami normy IEC 61508. Wyposażony jest w szereg mechanizmów wykrywania awarii i wykorzystywany jest do śledzenia i kontrolowanego zamknięcia potencjalnie niebezpiecznego procesu. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w systemach Fire&Gas oraz systemach Emergency Shut Down lub Process Shut Down. Diagnostyka i bezpieczeństwo modułów wejść-wyjść obejmuje podwojone elementy załączające,  sprawdzanie ciągłości obwodów obiektowych, analizę pomiaru każdego kanału analogowego oraz upływności sygnału obiektowego do uziemienia. SafetyNet może pracować w redundancji kontrolerów oraz interfejsów komunikacyjnych Ethernet podnosząc dostępność całego systemu, który dodatkowo można certyfikować SIL2. System obsługuje protokół HART oraz może pracować w bardzo niekorzystnych warunkach przemysłowych: temp. pracy -40oC do + 70oC, wstrząsy, wibracje oraz powodujące korozję gazy.

Kategoria: Elementy instalacji elektrycznych i energetycznych - SmartMon Energy Plus
SmartMon integruje sprzęt oraz gotową aplikację przez co może być łatwo zainstalowany w dowolnym miejscu, nie wymaga dodatkowego programowania oraz konfiguracji. Urządzanie analizuje pobór i parametry energii elektrycznej na poszczególnych liniach zasilania oraz jak przekłada się to na koszty. Wszystkie mierzone parametry są na bieżąco archiwizowane w urządzeniu. Możliwy jest również import danych do komputera oraz wykonywanie analiz w innych dostępnych narzędziach. Wbudowany w urządzenie Web-Serwer daje dostęp do analiz z dowolnego miejsca przy pomocy komputera PC lub  telefonu komórkowego. Trzy dostępne w ramach rozwiązania SmartMod produkty pozwalają dobrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb – od atrakcyjnych cenowo urządzeń dla rynku maszynowego po rozbudowane systemy dające możliwość jednoczesnej analizy kilku oddzielanych linii zasilania.

materiały: ASTOR

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie szukać pomocy przy doborze właściwego źródła zasilania »

Dobór źródła zasilania

Optymalne rozwiązania na każdym etapie, zarówno dystrybucji, jak i tworzenia dedykowanych pakietów zasilania. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższą jakość ... czytam dalej »

 


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

koszt prądu

Oszczędzanie na rachunkach za prąd w domu lub firmie jest możliwe. Wystarczy dokładnie sprawdzić (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Łączniki i gniazda instalacyjne - jakie wybrać?

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Przewodnik po złączach - znajdż idealne rozwiązanie dla siebie »

automatyka przemysłowa Przewodnik po złączach
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Oznaczniki mobilne na przewody i osprzęt - które wybrać »

Kamery termowizyjne Technika laminowania taśm, zapewnia trwałe nadruki poprzez całkowitą ochronę tekstu przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: zdrapywanie, ścieranie, zmywanie, promieniowanie UV a nawet substancj (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

ograniczniki bezpanelowa energia słoneczna
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Zobacz jak robot testuje bankomaty?

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Około 30 sekund zajmuje średnio wypłacenie pieniędzy z wielofunkcyjnego bankomatu ATM. Urządzenia, które są dostępne „za rogiem” w większości miast, zmieniły nasze podejście ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Przewdonik "Eliminuj błędy
i usprawnij instalacje przewodów" »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Elektryczność dla dzieci

Tauron udostępnia edukacyjną platformę e-learningową skierowaną do uczniów i nauczycieli, w której znajdują się m.in. zasady bezpieczeństwa i wyjaśnienie zjawiska elektryczności, gry...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl