Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011

 Redakcja  |  19.04.2012
ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011
ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm w konkursie Produkt Roku 2011, organizowanym przez magazyny: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska.

W rozstrzygniętym konkursie, wszystkie trzy nominowane produkty z oferty firmy ASTOR zwyciężyły w swoich kategoriach. Gala wręczenia nagród Produkt Roku 2011 odbyła się w Warszawie podczas targów AUTOMATICON.  

W szranki stanęło niemal 100 produktów zgłoszonych przez firmy oraz opisywanych na łamach magazynów branżowych: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska. Produkt Roku 2011 wybierali zaproszeni do jury eksperci ze znanych ośrodków naukowo-technicznych w Polsce. Produkty były oceniane według następujących kryteriów: innowacyjność produktu, przydatność w praktyce, łatwość w użyciu, potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.

Produkty ASTORa, które uzyskały najwyższe uznanie i wygrały w poszczególnych kategoriach to:

Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet
Sieć ProfiNet pozwala na integrację urządzeń wizyjnych, układów wykonawczych i kontrolno-pomiarowych przyspieszając i ułatwiając obsługę systemu. Standard ProfiNet umożliwia instalowanie rozwiązań GE Intelligent Platforms RX3i w systemach już działających jako nadrzędny kontroler systemu lub VersaMax I/O jako ekonomicznego układu I/O.
  
Bezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
System zabezpieczeń klasy ESD od GE Intelligent Platforms, który pracuje równolegle z systemem sterowania procesem i monitoruje wszystkie krytyczne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, parametry pracy.

Elementy instalacji elektrycznych i energetycznychSmartMon Energy Plus
Rozwiązanie dedykowane do monitorowania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych.

Celem corocznego konkursu "Produkt Roku" jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji. Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.

Nagrody w imieniu firmy ASTOR odebrał Tomasz Kochanowski, zastępca dyrektora działu wsparcia sprzedaży ds. marketingu oraz Marcin Witkowski, dyrektor oddziału ASTOR Warszawa.

Opisy nagrodzonych produktów:

Kategoria: Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet
GE Intelligent Platforms wprowadził w roku 2011 do oferty rozwiązania pozwalające na pracę kontrolerów PACSystems RX3i oraz układów wejść wyjść oddalonych VersaMax I/O w sieci ProfiNet. Moduł kontrolera sieci ProfiNet do sterownika RX3i wyposażony jest w cztery porty komunikacyjne: 2 x Ethernet oraz 2 x Światłowód. Porty pracując w redundancji pozwalają na obsługę topologii sieciowych o architekturze gwiazdy, pierścienia oraz magistrali. W ramach jednego systemu RX3i można zainstalować do 4 kontrolerów sieci ProfiNet działających z szybkością 10/100/1000 Mbps
i pozwalających na obsługę do 128 węzłów oddalonych. Kontroler wyposażony jest także w port Command Line Interface pozwalający na analizę oraz diagnostykę komunikacji i elementów pracujących na sieci. Uzupełnieniem oferty jest interfejs komunikacyjny VersaMax I/O wyposażony w port komunikacyjny pozwalający na wymianę danych w sieci ProfiNet. Wyposażony jest w redundantne porty komunikacyjne z interfejsem światłowodowym lub miedzianym oraz obsługę redundantnych zasilaczy. W ramach jednego interfejsu komunikacyjnego można obsłużyć do 8 modułów I/O w tym moduły komunikacyjne pozwalające na lokalne odpytywanie urządzeń polowych. Szybkość wymiany danych z kontrolerem wynosi od 1 do 512 ms.

Kategoria: Bezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
SafetyNet to system zabezpieczeń GE Intelligent Platforms certyfikowany przez TUV, w pełni zgodny z wymogami normy IEC 61508. Wyposażony jest w szereg mechanizmów wykrywania awarii i wykorzystywany jest do śledzenia i kontrolowanego zamknięcia potencjalnie niebezpiecznego procesu. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w systemach Fire&Gas oraz systemach Emergency Shut Down lub Process Shut Down. Diagnostyka i bezpieczeństwo modułów wejść-wyjść obejmuje podwojone elementy załączające,  sprawdzanie ciągłości obwodów obiektowych, analizę pomiaru każdego kanału analogowego oraz upływności sygnału obiektowego do uziemienia. SafetyNet może pracować w redundancji kontrolerów oraz interfejsów komunikacyjnych Ethernet podnosząc dostępność całego systemu, który dodatkowo można certyfikować SIL2. System obsługuje protokół HART oraz może pracować w bardzo niekorzystnych warunkach przemysłowych: temp. pracy -40oC do + 70oC, wstrząsy, wibracje oraz powodujące korozję gazy.

Kategoria: Elementy instalacji elektrycznych i energetycznych - SmartMon Energy Plus
SmartMon integruje sprzęt oraz gotową aplikację przez co może być łatwo zainstalowany w dowolnym miejscu, nie wymaga dodatkowego programowania oraz konfiguracji. Urządzanie analizuje pobór i parametry energii elektrycznej na poszczególnych liniach zasilania oraz jak przekłada się to na koszty. Wszystkie mierzone parametry są na bieżąco archiwizowane w urządzeniu. Możliwy jest również import danych do komputera oraz wykonywanie analiz w innych dostępnych narzędziach. Wbudowany w urządzenie Web-Serwer daje dostęp do analiz z dowolnego miejsca przy pomocy komputera PC lub  telefonu komórkowego. Trzy dostępne w ramach rozwiązania SmartMod produkty pozwalają dobrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb – od atrakcyjnych cenowo urządzeń dla rynku maszynowego po rozbudowane systemy dające możliwość jednoczesnej analizy kilku oddzielanych linii zasilania.

materiały: ASTOR

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl