Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

ŚWIATŁO I ELEKTROTECHNIKA 2010 - materiał filmowy TV.e

Adriana Jastrzębska  |  22.03.2010
Wspólnym hasłem tych trzech imprez było nastawienie na innowacyjność, połączenie ich w jednym miejscu i czasie dawało możliwość kompleksowego przedstawienia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie elektroinstalacji, energetyki, oświetlenia i odnawialnych źródeł energii. Po raz trzeci targi odbywały się w pierwszym kwartale roku i duże zainteresowanie zarówno wystawców, jak i liczne rzesze zwiedzających, mogą świadczyć o tym, iż wydarzenia te na stałe wpisały się w kalendarz branżowych imprez targowych w Polsce.

Tradycyjnie w ramach targów przyznano mnóstwo nagród. Za najlepszy wyrób w zakresie elektrotechniki uznano małogabarytową rozdzielnicę SN DRAWA firmy ELEKTROMONTAŻ POZNAŃ, w zakresie oświetlenia natomiast - rodzinę opraw ISLA LED firmy SCHREDER POLSKA. Firmy te zostały uhonorowane nagrodą Prezydenta R.P. Lecha Wałęsy, głównym wyróżnieniem targów. SCHREDER POLSKA zajął ponad to I miejsce w kategorii oświetlenie dróg i ulic małej architektury za oprawę FURYO ex aequo z firmą HELLA, nagrodzoną za oprawę Hella Eco StreetLine Square.

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również:
 • rozłącznik napowietrzny typu RN SP III Sp 24/4 i RSNO SP III Sp 24/4 firmy ELGIS GARBATKA (kategoria: sieci niskiego i średniego napięcia),
 • stacja transformatorowa SN/NN typu STLm – 4,8/2,6b firmy ELEKTROMONTAŻ LUBLIN (kategoria: urządzenia rozdziału energii elektrycznej),
 • zestaw inteligentnego sterowania oświetleniem i roletami w salonie VENA IQ 100 RF oraz VENA IQ 100 RS firmy KOS Elektro System (kategoria: automatyka),
 • inteligentny system sterowania i monitoringu CPA net firmy RABBIT (kategoria: systemy oszczędności energii),
 • oprawa typu DOWNLIGHT z serii Ceiline firmy WOJNAROWSCY (kategoria: oświetlenie dla biur i administracji),
 • oprawa oświetleniowa KRZEW firmy LIS POLAND (kategoria: oświetlenie mieszkaniowe i dekoracyjne),
 • świetlówki energooszczędne OSRAM DULUX firmy OSRAM POLAND (kategoria: źródła światła),
 • linia energooszczędnych lamp LED ESSE LEDSENA firmy LARS CO. Piaseczno (kategoria: LEDy i ich zastosowanie),
 • oprawy oświetlenia awaryjnego APOLLO, VULKAN i PLUTON firmy TM TECHNOLOGIE (kategoria: oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, systemy zasilające i sterujące).

I miejsce w konkursie "Innowacyjny produkt lub technologia" i Nagrodę Ministra Gospodarki otrzymały ex aequo firmy: TM TECHNOLOGIE za „Bezprzewodowy system monitoringu opraw oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego” oraz firma HELLA za oprawę uliczną „Hella Eco StreetLine Square”.

Targi ŚWIATŁO I ELEKTROTECHNIKA to też znakomita okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu najnowszych technologii w tych branżach.. Agencja SOMA, organizator targów, zadbała o bogata ofertę szkoleniową dla uczestników, którzy mogli wziąć udział w konferencjach, warsztatach i seminariach. Wymienić tu można chociażby: cykl bezpłatnych szkoleń dla inżynierów elektryków, organizowany wspólnie z Polska Izbą Inżynierów Budownictwa, seminaria: "Oświetlenie Dróg i Obiektów", „Gminy Seminarium Oświetlenie Dróg i Obiektów w Miastach i Gminach”, konferencje dla architektów i branży hotelowo-gastronomicznej. Wykłady prowadzone przez fachowców z ośrodków z całej Polski uzupełniane były o prezentacje firm reprezentujących najnowsze rozwiązania. Uczestnicy szkoleń mieli zatem możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych.

Atrakcją targów były liczne konkursy na stoiskach oraz wystawy poświęcone m.in. współczesnemu wzornictwu w oprawach oświetleniowych, jak również wystawa będąca prezentacją wybranych prac nagrodzonych w konkursach przeznaczonych dla studentów i młodych projektantów: „ŚWIATŁO DLA…” oraz „ŚWIATŁO DLA…TECHNIKA”.

Wydarzeniem towarzyszącym targom była wystawa CENERG. Jej tematyka dotyczyła przede wszystkim odnawialnych źródeł energii i czystych technologii węglowych. Przedstawione zostały systemy grzewcze wykorzystujące OZE, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 23 – 25 marca 2011 roku.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych - gdzie ich szukać? »

Stacje ładowania

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które służy do ładowania akumulatorów lub baterii zasilających pojazdy elektryczne. Nowoczesna technologia sprawia, że dzięki stacjom ładowania można ładować? czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Mobilna stacja ładowania samochodów - zobacz jak działa! »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i mobilne stacje elektronika
Urządzenia mobilne mające moc do 100 kW. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu. Ładowanie odbywa się poprzez CCS Type 2 lub CHAdeMO. Ładowarka posiada interface komunikacyjny oraz (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
 • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl